Technik informatyk i technik programista - zawody, które nie potrzebują reklamy . 

W rankingu najbardziej poszukiwanych specjalistów zawód informatyka i programisty są w czołówce na całym świecie. Uniwersalny zawód, który często można wykonywać z każdego miejsca na świecie, to niekwestionowany atut. 

Wybór dotyczy nie tylko zawodu, ale i szkoły, w której młody człowiek dorasta. Naszą szkołę cechuje przyjazna atmosfera, dbałość o bezpieczeństwo, a jednocześnie o wysoki  poziom kształcenia.  Technikum nr 7  ma ustaloną renomę - najlepszej w województwie szkoły. Decydują o tym osiągane przez naszych uczniów wyniki. Bardzo dobrze zdają oni nie tylko egzaminy zawodowe, ale i matury. Te czynniki - wyniki matur, egzaminów i sukcesy olimpijczyków decydują o miejscach w prestiżowych rankingach- Perspektyw czy Portalu Waszaedukacja.pl. W obu mamy pierwsze miejsce w województwie.

Egzaminy zawodowe technicy informatycy i technicy programiści zdają świetnie. Nie wszyscy wiedzą, że technikum to dobry wybór ze względu na nową maturę. Otóż absolwenci technikum, którzy zdali egzamin zawodowy, nie muszą zdawać na nowej maturze obowiązkowego rozszerzenia na minimum 30%, by uzyskać świadectwo maturalne. Można zamiast tego wybrać wynik z egzaminu zawodowego. 

Technik informatyk

Zawód ten daje nieograniczone możliwości zatrudnienia. To nie tylko prestiż w przyszłości, ale również wysokie zarobki. Uczniowie poznają zawód od podszewki- montaż urządzeń komputerowych, administrowanie sieciami, programowanie w różnych językach i wiele innych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że w tym zawodzie ważne są umiejętności. Pasjonaci już w starszych klasach technikum mają znaczące osiągnięcia zawodowe. Szkoła nieustannie jest doposażana.  W ramach projektu przygotowano  nowe pracownie: multimedialną i sieciowo-montażową

Technik programista 

Technik programista jest zawodem, w którym ciągle brakuje specjalistów, jest priorytetowy w tzw. barometrze zawodów. Nasi uczniowie zdobywają te umiejętności pod okiem bardzo doświadczonych nauczycieli. Dzięki temu zdobywają kompetencje niezbędne w zawodzie. Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych świadczy o skuteczności kształcenia. 

Uczniowie uczący się w tym zawodzie są ciekawi wszystkiego, energiczni, żywiołowi. 

Nasi uczniowie odnoszą od lat sukcesy w różnorakich konkursach z dziedziny informatyki czy programowania. Fenomenalni w ogólnopolskim konkursie HackHeroes byli Oktawian Kausz i Jakub Pawłowski. Przygotował ich pan Piotr Baris. Przed pandemią wielokrotnie zdobywali wyróżnienia w międzynarodowym konkursie informatycznym Bóbr, do którego przygotowywał uczniów pan Mariusz Chyży. Zdobywali też podium w Mistrzostwach o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-  Mazurskiego w e- sporcie. 

Praktycznej nauki zawodu informatycy i programiści uczą się nie tylko na zajęciach praktycznych w szkole, ale i podczas praktyk zawodowych w firmach czy na stażach w ramach programu Erasmus +. Praktyki odbywali  m. in. w Wielkiej Brytanii, Portugalii, a obecnie udają się do  Irlandii.

W celu zapewnienia najwyższych standardów kształcenia,  Szkoła współpracuje z Polskim Towarzystwem Informatycznym.

Uczniowie corocznie (poza okresem pandemii) uczestniczą w Kongresie Informatycznym- łączy się to z kilkudniową wycieczką, gdyż Kongres odbywa się w Krakowie. 

Ósmoklasiści- technik informatyk i technik programista to świetny wybór- gwarantuje pracę. Technikum nr 7 to mądry wybór- daje zawód i maturę, przygotowuje do obu na najwyższym poziomie. Jeśli chcecie mieć po szkole otwarte wszelkie możliwości, wybór technikum jest tylko jeden.

autor: Katarzyna Głybowicz, Anna Kowalczyk