EkoEkonomik w akcji

EkoEkonomik to projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole od kilku lat. Młodzież rozumie, jak ważna jest dbałość o planetę. Nasi Uczniowie angażują się w akcje związane z ochroną klimatu, ekologią, sprzątaniem świata.  Nie inaczej było w tym roku. 

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie sprzątali świat, a właściwie las miejski w pobliżu szkoły, pod opieką Pani Angeliki Fydrych. W sobotę 23 kwietnia zebrano porażające ilości śmieci. W ramach pilotowanej przez Panią Fydrych akcji Operacja Czysta Rzeka, klasa 1i sprzątała teren wokół Jeziora Długiego.  

Klasy 1E, 1T, 1H, 2ER wzięły udział w zajęciach ekologicznych organizowanych przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczących segregacji odpadów i odnawialnych źródeł energii. Młodzież zobaczyła m.in. jak powstaje i wygląda paliwo zrobione ze śmieci. Dzień Ziemi uświetniono też prelekcjami, wystawami i  strojami w słonecznych barwach. Akcję tę koordynowała pani Ewa Zdanowicz. 

Urok wiosennej przyrody podkreślało też drzewko  magnolii rosnące obok wejścia do szkoły. Udekorowano je bowiem w kwietniu, przed Świętami niemal tysiącem pisanek. Sympatyczną akcję zainicjowała Pani Beata Terlecka. 

Więcej:

https://tko.pl/141707,2022,04,13,uczniowie-z-olsztyna-posprzatali-droge-od-szkoly-do-jeziora-dlugiego-oraz-tereny-wokol-niego?fbclid=IwAR0Xrv2ScX5IBLyxmNpyMKr05PKc1Z6eCy25kqyQFHf8WDZPTXS60oaPYsM

autor: Katarzyna Głybowicz