Uczennica odbiera nagrodę

Iza Niewdzięczna leci do Japonii

Iza Niewdzięczna, tegoroczna absolwentka Technikum nr 7 w Olsztynie, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa, wygrała w konkursie „Jedziemy do Japonii”. Otrzymała również wyróżnienie w trzech kategoriach: 1.Design,  2.Chef,   3.Event. 17 grudnia 2021 r. w hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie odbyło się

uroczyste wręczenie nagród.  

Konkurs zorganizowany został przez Hotelmanię, markę, mającą na celu promowaniu idei hotelarstwa, współpracującą ze szkołami, nauczycielami i uczniami.

Uczestnicy od marca 2021 r. konkurowali z uczniami innych szkół w Polsce, w konkursie wzięło łącznie aż 1500 osób, a do ścisłego finału doszło tylko dziesięć.   Konkurs polegał na wykonywaniu szeregu różnych zadań udostępnianych przez Hotelmanię. Wymagał od uczestników dużej kreatywności, pasji, determinacji oraz umiejętności pracy w zespole. Czy można sobie wyobrazić lepszy zestaw cech idealnego hotelarza? Celem zmagań było  wyłonienie dwóch najbardziej zaangażowanych, odważnych i gotowych do nowych wyzwań młodych ludzi, którzy odbędą staż w Japonii pod okiem specjalistów marki MEETING 15. 

Konkursowi głównemu towarzyszyło wiele imprez, m.in. konkurs na najlepszą i najbardziej wspierającą Szkoła Hotelarską w Polsce by Hotelmania. Zespół Szkół Ekonomicznych, w skład którego wchodzi Technikum nr 7, zajął w nim drugie miejsce w Polsce. Uczniowie rozwiązywali testy, rywalizowali z innymi szkołami. Pokazaliśmy, że potrafimy połączyć siły i  wiele wspólnie zdziałać.  Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.  Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Glanc, nauczycielki pilotującej projekt w Ekonomiku. 

Otrzymaliśmy dzięki udziałowi w projekcie propozycję przyjęcia Patronatu Hotelmania, tj.: 

- przygotowanie brandowanej pracowni dydaktycznej, według projektu Hotelmanii; 

- pierwszeństwo w uzyskaniu benefitów płynących ze współpracy i partnerstw Hotelmanii w zakresie rozwoju zawodowego uczniów, nauczycieli oraz technologii; 

- pierwszeństwo w możliwości pozyskania środków na dodatkowe działania wspierające rozwój zawodowy uczniów, pochodzące ze sprzedaży produktów Hotelmania (lub możliwość decydowania o cesji tego benefitu).

Daje to naszym uczniom i nauczycielom wiele możliwości rozwoju zawodowego. 

ZSE