Impreza integracyjna uczniowie siedza przy ognisku

Wycieczki integracyjne i nie tylko…

 

Przez pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego staraliśmy się skupić w Ekonomiku na integracji. Po długim okresie nauczania zdalnego najważniejsze wydaje się przypomnienie, że edukacja to przede wszystkim relacja.

Do tej pory wycieczki integracyjne odbyły nie tylko klasy pierwsze, ale i wiele klas starszych. Szczególną popularnością cieszyła się Strzelnica Myśliwska Polskiego Związku Łowieckiego w Gutkowie, oferująca nie tylko naukę strzelania z karabinu, ale i zajęcia integracyjne oraz ciekawe prezentacje o życiu lasu.

Niektóre klasy wybierały też kręgielnię, X- Arenę czy kino. Część wycieczek sfinansowała lub dofinansowała Rada Rodziców jako nagrodę za ubiegłoroczne wyniki: najlepszą frekwencję (klasa 2i), najlepsze wyniki w nauce (klasa 3A)  i największą liczbę wpłat na RR (klasa 3R).

Warto odnotować też sukcesy naszej szkoły w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Hotelmanię- nasza  szkoła zajmuje w tej chwili 4 miejsce w Polsce w konkursie „Najlepsza Szkoła Hotelarska”, a nasza absolwentka Izabela Niewdzięczna wygrała staż w hotelu w konkursie, do którego przystąpiła jeszcze będąc naszą uczennicą. Gratulujemy.

W szkole realizowany jest też ciekawy program popularyzujący edukację ekologiczną Eko - nomik. Nasi uczniowie np. segregują śmieci, zbierają używane telefony.

Szkolną codzienność ubarwiają akcje takie jak Dzień Kropki- święto ludzi kreatywnych.

Staramy się, by Ekonomik był miejscem przyjaznym dla społeczności uczniowskiej, w którym wyniki w nauce są bardzo ważne, ale ludzie zdecydowanie ważniejsi.

 

autor: Katarzyna Głybowicz

zdjęcia: Lech Wąsowski

Więcej informacji i zdjęć do „W Ekonomiku uczymy się nie tylko przy tablicy”

https://www.olsztyn24.com/news/37622-w-ekonomiku-uczymy-sie-nie-tylko-przy-tablicy.html