Klasa 3C autorami przewodnika turystycznego

 

 

Zespół Szkół Ekonomicznych zachęca do odwiedzenia strony www.przystanek.olsztyn.pl

Znajduje się na niej przewodnik turystyczny po Olsztynie i regionie stworzony przez uczniów Technikum nr 7 - klasę 3C , w ramach innowacji międzyprzedmiotowej. Unikalne jest to,że autorami jest młodzież i prezentuje to, co ciekawe w Olsztynie i regionie z własnej perspektywy.

Celem innowacji była promocja Olsztyna jako miejsca, w którym można spędzić cały urlop i poznawać atrakcje w mieście i miejscowościach, do których można dotrzeć w ciągu jednego dnia, by wrócić na nocleg do Olsztyna. Uczniowie stworzyli już opisy ponad 50 atrakcji w Olsztynie i 24 poza nim. Przetłumaczyli je też na język angielski i niemiecki. Projekt jest żywy- będzie kontynuowany w kolejnym roku przez uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji turystyki.

Sądzimy, że „Przystanek Olsztyn. Subiektywny internetowy przewodnik po Olsztynie i regionie” spodoba się turystom- kompaktowa wersja w smartfonie pozwoli szybko i wygodnie znaleźć charakterystykę atrakcji, przy której się aktualnie znaleźliśmy.

Do Olsztyna zapraszają: Tymoteusz Bagiński, Aleksandra Białach, Julia Brzózka, Patryk Ćwirko, Paulina Dymerska, Adrian Graczyk, Milena Jaroszewicz, Weronika Kędzior, Julia Lechowid, Jan Lisek, Bartosz Małachowski, Żaneta Nowak, Kinga Ołdakowska, Patrycja Paszkiewicz, Izabela Puncewicz, Julia Sierota, Marcel Ścigała, Julia Włoch, Klaudia Ziółkowska i Wiktoria Zuśka. Gratulacje dla uczniów za ogrom pracy. Było to tez nowe doświadczenie dla nauczcyieli, którzy pracowali wspólnie nad tym projektem, pilotowali go: Katarzyna Głybowicz, Michał Gregorczyk, Edyta Jastrzębska, Sylwia Nowakowska, Adam Rybaczyk, Lech Wąsowski, Damian Wierzchowski i Ewa Zdanowicz.