Narodowe Święto Niepodległości

 

Uczniowie z klasy 3R z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2021 r. wzięli udział w marszu niepodległościowym  „Nasza Niepodległa  - hołd Bohaterom polskiej drogi ku niepodległości ”. Uczniom towarzyszyły pani Bogusława Hofman i pani Marta Michalak. Uczestnicy marszu złożyli hołd Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, pod tablicą pamiątkową na fasadzie Urzędu Marszałkowskiego, odwiedzili pomnik Ofiar Katynia, pomnik Armii Krajowej, pomnik Gloria Victis, poświęcony Obrońcom Polski 1939 r. oraz Kolumnę Orła Białego. Uczniowie zapalili ufundowane przez Samorząd Uczniowski znicze i odczytali przygotowane brzozowe tabliczki intencyjne, składając je ku pamięci Bohaterów. W ten sposób uczcili Święto Niepodległości oraz rozwinęli patriotyzm lokalny, poznając ważne dla Polaków miejsca pamięci narodowej, znajdujące się w Olsztynie. 

10 listopada 2021r. Technikum nr 7 przystąpiło też do ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu, polegającej na wspólnym odśpiewywaniu Mazurka Dąbrowskiego o tym samym czasie w szkołach całego kraju. Śpiewano hymn nie tylko w klasach, ale i w domach, bowiem część klas uczyła się tego dnia zdalnie, i tak też odbywały się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Tego dnia klasy zapoznały się z prezentacją przygotowywaną przez ich koleżanki i kolegów z klasy 2ER. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbywał się bowiem tradycyjny apel. 

Prezentacja i marsz niepodległościowy przypomniały o tych, którzy poświęcili wszystko dla walki o niepodległość oraz o tym, jak kruchą i cenną wartością jest wolność. 

tekst - Katarzyna Głybowicz

foto - ZSE